Akupunktur

Genetik olmayan ve Ameliyat ihtiyacı olmayan her hastalık AKUPUNKTUR ile tedavedilebilir. AKUPUNKTUR ‘un semptoma (belirtilere) karşı değil, sebebe karşı yöneltilen bir tedavi metodu olduğunu unutmamak gerekir.

1) Alışkanlıkların tedavisi sigara, alkol ve madde bağımlılıklarının tedavisi, fazla yemenin tedavisi.

2) Ağrılı romatizmal hastalıklar: bel ve boyun ağrıları, fıtıklar, diz ağrısı, epikondilit, tenisçi dirseği, Depuitren hastalığı.

3) Kadın hastalıkları: amenore (adet görememe), ağrılı adet görme, düzensiz adet görme, vajinismus, menapoz sendromu, premenstruel sendrom (adet öncesi sıkıntılar), doğum sonu depresyonu.

4) Solunum yolu rahatsızlıkları: rinit, sinüzit, otit, larinjit ve faranjit, az işitme, kulak çınlaması (tinnutus), bronşiyel astım

5) Deri hastalıkları: zona, egzama , ürtiker ve alerjik dermatitakne ve vitiligo, aşırı el ve ayak terlemeleri

6) Sindirim sistemi hastalıkları: mide ülseri, gastrit, karın şişmeleri ve gazları, bulantı ve kusmalar, kolit, bilier dizkinezi, hepatit, hemoroid, kabızlık, ishal, diş ağrıları.

7) hastalıkları: ritim bozuklukları, hipertansiyon , hipotansiyon, ödem ve filebitler, nefes zorluğu (darlığı)

8) Endokrin bozukluklar: diabet, hipertiroidi, obezite, hipofizer yetmezlik.

9) Nörolojik hastalıklar: stres, nevrasteni, depresyon , uyku bozuklukları(uyuyamama, fazla uyku, uyuklama) korkular ve kekemelik, migren ve başağrıları,yüz felci ve nevraljileri, vertigo ve denge bozuklukları, Meniere’ hastalığı,regeminal nevralji, kas hastalıkları, Fantom ağrıları

10) Genitouriner bozuklukları: frigidite, cinsel fonksiyon bozuklukları, impotans, Enuresis nokturna (gece altına kaçırma) ve inkontinans, sistit

11) Estetik Tedaviler: elektroselulolipoliz ve elektrolifting, yüz ve karın germe, selülitlerin tedavisi, göbek ve uyluk bölgesindeki yağların atılması.

 

 

Sağlıklı Kilo Verme

Vücudumuzun genel dengesinin bozulması, yaşadığımız hastalıkların sebebidir.Aşırı kilo da vücut dengesizliklerinden kaynaklanır.Akupunkturun asıl başarısı vücudun dengesini sağlayarak olur.

 

Çözümsüz Ağrılar

Baş, Boyun, Bel ve tüm vücutta mevcut ağrılar, vücudun size bildirdiği bir yardım çağrısıdır. Gerek ağrının gerçek sebebi ve bunun tedavisi, gerek ağrının algılanış şeklinin değiştirilmesi akupunkturun başarıları arasındadır.

 

Ruhsal Çökkünlük – DEPRESYON

Günümüz modern toplumunun, gizli ve ya aşikar tespit edilen en sık hastalığı tüm yaşam kalitenizi bozan hayattan zevk almamanıza sebep olan bu hastalığın ilaç dışı tedavilerinden biri de; Akupunktur.

 

Cinsel Problemler

Kadın ve erkekte baş gösteren cinsel isteksizlik, Özellikle Erkeklerde yaşanan, sertleşme sorunu (İktidarsızlık) ve erken boşalma problemleri toplumumuzda azımsanmayacak kadar yaygındır. İlaçsız ve kesin tedavi yöntemi olarak akupunktur, artık daha çok tercih edilmektedir.

 

Tüp Bebek Tedavisi

Başarı Oranını Arttırır. Dünya Sağlık Örgütü (WHO), Tüp Bebek tedavisinin başarı şansını arttırmak için Akupunktur Uygulamalarını tavsiye ediyor. Bu konuda yapılmış birçok bilimsel çalışma bu konuda Akupunktur Uygulamalarının faydalı olduğunu, Tüp Bebek İşlemi öncesi ve sonrasında uygulanan Akupunktur Seanslarının , başarıyı %20 oranında arttırabildiğini söylemektedirler.

 

Gerginlik, STRES – Rahatlama

Çağımızın hastalıkları olan ve , aşırı iş yükü, geçim zorluğu, mesleksel, ailesel, çevresel problemler, zorluklar Gerginlik ve Stresimizi en üst noktalara taşımaktadır. Bunu hisseden bireyler, Stresle başetme konusunda farklı çözümler oluşturabilmektedir. Bunların en etkililerinden biri de Akupunktur dur.